Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
6 yıl önce root1 root1 tarafından yazıldı, 631 kez okundu ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

ÖNÜMÜZDEKİ YILLAR BU TOPLUMU BEKLEYEN SIKINTILAR

BismillahirRahmaNurRahim

Kardeşlerim daha evvel hatırlarsanız 15 temmuz vuku bulmadan aylar önceden sosyal medyada yayınlattığım ahzap suresinin 25,26,27 ayetlerinin birinci tecelli zamanı yaklaştı uyanık olun demiştik. 15 temmuzdan sonrada yine demiştikki bu ayetlerin birinci safhası yani 25 nci ayet tecelli etti 2 safhası yaklaşıyor diye hatırlarsnız. İşte afrin harekatı başladığı gün yine bu ayetleri artık ikinci safhasıda başladı diye yayınlattık ileri ki süreçte inşallah bu harekattan itibaren yani 26,27 safhaları tecelli edecek inşallah hak Teala küfre hizmet edenleri kalelerinden sığındıkları yerlerden indirecek yerle yeksan edecek onları.  ancak sizleri yine ileride bu toplumu bekleyen durumları ve sergilememiz gereken tavırları bilmeniz açısından uyarıda bulunma gereği duydum. Bu sebeple bu ayetlerin bitimine yakın türkiyenin yanında gözükenlerin destek verenlerin aslında ilerde bu ittifakı bozacaklarını da içinde barından bir çok süreç başlayacaktır. Bu sebeple önümüzdeki 2,3 yıllık süreçte kısaca bilgilendirmede bulunacağım ki bu olaylar, imtihanlar baş gösterdiğinde meselelere asla siyasi nazarla, dünyalık gayelerle nefsi gayelerle bakmayın en büyük hatayı yaparsınız. Meselelere olaylara İslam ve kuran penceresinden ve ilayı kelimetullah penceresinden bakın ki imani, dünyevi ve uhrevi zarar görmeyin.

Burada anlatacaklarımızı girişte beyan ettiğim bu topluma bir tecellisi olarak değerlendirin. Şimdiden uyarıyorum ki bu ayetlerin kılasik tefsirlerini okuyupta bize yersiz ithamlarda bulunmayın ve unutmayın ki kuran katman katman tecelliler barındıran sırlarla dolu olan bir kelamdır müfessirlerin her şeyi anladığı veya gördüğü zannına kapılmak zaten başlı başına bir ahmaklıktır. Hakeza kuranın bu derinliklerini göremeyenlerin ise kılasik tefsir bilgilerinden öte mana taşıyabileceğini idrak edememek  de ayrı bir ahmaklıktır ki biz bu duruma hakkın nasibi diyoruz yinede. Kelamın gerçek sahibi zat c.c kime ne kadar nasip vermişse kelamından o kadarını görecektir elbet. Birilerinin görmediğini başka birileri bu kitabta görebilir bu mümkündür tavrı ise doğru olan tavırdır unutmayın. Bu kısa uyarıdan da sonra gelelim ayetlere.

 

Birincisi ehli kitap ve ehli küfürle Müslümanların ileride ki süreçte yaşayacaklarını anlatan ayetler tevbe suresinde saklanmıştır.

Evet Este’izubillah

Besmele yok. Besmelesiz başlayan tek suredir bu Kuran’da sadece eûzu ile başlar. Neden? Kafirlere bir ültimatomdur. Allah ve Resulunden, müşriklerden anlaşma yaptıklarınıza bir uyarıdır. Şuan bizdenmiş gibi gözükenler, ittifak halindeymiş gibi gözükenler, onlara uyarıdır. Bundan böyle diyor yeryüzünde istediğiniz gibi gezip dolaşın. Şunu kesinlikle bilin ki, biz Allah’ı aciz bırakacak değiliz. Allah kafirleri rezil rüsva edecek.

Büyük Hac gününde, en büyük Hac gününde Allah ve Resulünden bu insanlara bir ilandır. Şüphesiz Allah ve Resulü müşriklerden uzaktır. Eğer tövbe ederseniz, bu hakkınızda daha hayırlıdır. Yukardaki tutumlarınızdan vazgeçin. Yok eğer bu uyarıları dikkate almayıp yüz çevirirseniz bilin ki Allah’ı aciz bırakacak değildir. Allah’ı, Peygamber’i tanımayanlara, bu hükümlere razı olmayanlara acı veren azabı müjdele…  bu ayetlerden bizler anlıyoruz ki bizimle ittifak edenler bu yılın içinde bu ittifaklarını bozacak ve sataşmalar yapacaklardır her türlü askeri siyasi her türlü sataşmalar bu durum bu yılın hacc ayına kadar olacak allahu alem ve işte ayetler bunlara temas etmiş içinde saklamış.

Ahidlerde bulunduklarınız müstesna.  Yani ancak anlaşma yaptığınız müşriklerden, sonra size anlaşmalarında hiçbir eksiklik yapmamış, anlaşmaya ihanet etmemiş ve sizin aleyhinizde hiçkimseye yardımda bulunmamış olanlar bu hükmün dışındadır. Bunların anlaşmalarını süreleri bitinceye kadar tamamlayın, göz kulak olun. Şüphesiz; Allah muttakileri sever.

Bu ayetlerdende anlaşılmaktadır ki ittifak edeceklerin destek olacak ülkelerin hepsi ittifakı bozmayacak. İçlerinde desteklerini sürdürenler olacak ve onlara karşı bizlerin tavrını belirliyor rabbimiz.

 

Haram aylar, Haram olan aylar çıktımı müşrikleri nerede bulursanız öldürün, yakalayın, hapsedin. Onların bütün güçlerini tutun. Eğer tövbe ederlerse, dine girerlerse, namazı kılıp zekatı verirlerse, yollarını serbest bırakın. Çünkü Allah, çokça bağışlayan çokça acıyandır amenna ve saddakna.

Bu yılın hacc ayından sonra savaşın daha da kızışacağı anlaşılıyor bu hengamede bizlerin nasıl hareket etmemiz gerektiğini anlatıyor ayetler.

Aşağı yukarı dokuz ona kadar ayetler böyle peşpeşe ardı ardına devam eder. Biz yol haritamızı görüyoruz, Müslümanların yol haritasını net görüyoruz. Anlatılanları iyi anlayın. Hangi safhadan sonra hangi safhaların geleceğini anlayın. Kim naparsa yapsın hiçkimseye güvenmeyin, bu milletin güvenmemesi lazım.  Milletimizin hiçbir şekilde birliğini beraberliğini bozmaması lazım. Bu saatten sonra şunu bilin ki, yıllardır söylediğimiz şey İslam’ın son kalesi bu ülke ve bu millet daha doğrusu bu milletin tamamıda değil. Hayırlı ordu. Bu hayırlı ordu şuan öyle bir durumdaki kim olursa olsun, hangi sloganıyla gelirse gelsin, hangi oluşumla karşımıza çıkarsa çıksın, aldanmamamız sarsılmamamız lazım. 15 temmuz da da hatırlayın  birileri siyasi nazarla meseleye baktığı için, mevcuttaki hükümeti korumak için çıktı, birileri Vatan diyip çıktı, bizde Allah rızası için, ilayı kelimetullah uğruna çıktık. Meselelere bakarken bunu yıllardırda söylüyorum, müslümanın bakışı kuran penceresinden İslam nazarından olmalıdır. bugün günümüzde herkesi bütün Müslümanları kapsayan bu imtihanlar,  Alim’inden avamına kadar herkesi kapsıyor. Bu zamandaki meselelere mevzulara Kur’an çerçevesinden bakmayan, ilayı kelimetullah davasından, o pencereden meselelere bakmayan buna göre değerlendirmeyen herkes hata eder. Onun için işte birçok ulema, uyardığımız zamanlarda, konuştuğumuz zamanlarda, geçmişte, 15 temmuz gelmeden önceleri  bizim anlattıklarımızı uyarılarımızı görmediler göremediler Neden? Çünkü onlarda toplum gibi davranıyorlar, toplumdaki insanlar, avam gibi davranıyorlar. Meselelere hep siyasi nazarla bakıyorlar ve başka başka olaylara madde nazarıyla bakıyorlar. Oysa Alim insan meselelere Kur’an penceresinden bakar, ilayı kelimetullah penceresinden bakar.

 

Hatırlayın devamla söylüyoruz ki Biz ısrarla  2 binin başlarından beri yıllardır dua ediyoruz. Ya Rabbi, kalbi hasta olan Müslümanmış gibi görünen Müslümanları aslında kaypak olanları, münafık yapılı olanları sen bu memlekette acilen deşifre et, saflar artık aşikar olsun, kimin ne olduğu ortaya çıksın. Bu vatana, bu dine ihanet edecek olan ben bile olsam aşikar et. Bunu yıllardır istiyoruz.

Onun için işte 15 temmuzdan evvel hatırlayın o günleri sorardınız hocam suriyeye girecez mi diye ne  demiştik içerinin temizlenmesi lazım. Bu temizlenmezse bu durumda şöyle bir zamanda bir gidersek geri döndüğümüzde vatanı bulamayız diyordum ya boşuna demiyordum.

Hamd olsun ki Allah bizi yanıltmamış, Allah doğruyu göstermiş. Ama bunun bir süreç olduğunu biz biliyoruz. Bir seferlik bir hamle değil bu, yıllara yayılan bir süreç ve o sürecin bak sonlarını okuyoruz. Hala bu memlekette elenecek insanlar var. Onun için bence bu önümüzdeki iki yıl boyunca hiç kimse, bu gidişat süreci içersinde hangi gelişme olursa olsun, olumlu veya olumsuz hiçbiriniz meseleye nefsi gayeyle bakmayın, hata edersiniz. Bak baştan uyarıyorum sizi nefsi gayeleri bir kenara bırakın. Derdimiz İlayı kelimetullah penceresi, bu gayenin dışında gelecek olan süreçlere olaylara vakıalara bakan herkes ayağı kayacak olan kişilerdir. Ayetler açıkça onlardan bahsediyor bakın. Yıllardır şeytan aleyhilla’ne ve avaneleri bu milletin içerisine boşuna akım yapmıyor. Manevi anlamda boşuna uğraşmıyorlar. Ayıklama süreci, bunlar olduğu için bak bu tarz şeyler patlak veriyor.

Onun için diyoruz Ordumuzun bu harekatı iyi bir şekilde neticelenmesi lazım. Niyetleri iyi olduğu için Allah yardım ediyor bu bariz. Niyet sağlam, inşaAllah’ta bu niyet sonuna kadar devam eder bu millette, ama oynanacak oyunlar birçok dalavereler yarın öbürgün çıkacak olan, niyetlerin oynamasına sebebiyet verir birçoklarının. İşte o birçoklarından olmayasınız diye bunları anlatıyorum. Kendi öz anlarınızla babalarınızla ters düşeceksiniz bunu unutmayın. Ondan dolayı diyorum nefsi gayelerle meselelere bakmayın. Nefsi gayelerle meselelere bakanlar aldanacak bunu unutmayın.

Olaki yarın öbürgün eşleriniz çocuklarınız ailelerinizle akrabalarınızla kendi nefsinizle İlayı Kelimetullah’ın bu sürdürülen kutsi davanın tercihi meselesi karşınıza çıktığında herbiriniz dediğimi iyi anlasın. Öbür tarafa meylederseniz emin olun dünyadada ahirettede azaptan kurtulamazsınız. Ayetler bunları anlatıyor. O saatten sonra imanınızın hiçbir ehemmiyeti olmaz, tövbe etme şansınızda yok. Yok anam istemedi, babam şöyle dedi akrabam bilmem naptı… Elinizi koyacaksınız kalbinizin üstüne diyeceksinizki Allah’ın istediğimi önemli, ananın babanın akrabanın çoluğun çocuğun velhasılı insanların istediğimi önemli.

Sen hangisini hoşnut etmek istiyorsun.  Elbetteki Allah’ı hoşnut etmek bunların hepsinden daha hayırlı. Siz sağa doğru meyledeceksiniz. Bunu zaman gösterecek işte, belki anlattıklarımdan daha kötü durumlar tezahür edecek, belki hiç tezahür etmeyecek. Ama ne olursa olsun bakacağınız pencereyi size öğretiyorum. Bakacağınız pencere Kur’an ve İslam penceresi olmak zorunda. Bu pencereden bakmayan emin olun kim olursa olsun ister Alim olsun ister Veli olsun ister ananız babanız kim olursa olsun hepsi perişan olup gidecek. Bu işin lamı cimi yok. Olayın ciddiyetini anlayın diye bu kadar detaylı anlatıyorum. Ayetler açıkça bu süreçlerden bahsediyor. Rabbimiz Teala Hakkın dışında hiçbir oluşumda bulunmayı bizlere nasip etmesin Hak yoldan Hak davadan zerrece saptırtmasın.

Dünya Karunlara Süleyman’lara(a.s.) Hükümdarlara kalmadı. Bizede kalmayacak. Onun için şimdiden sizleri uyarıyorumki yarın öbürgün gelişen süreçlerde nefsiniz rahat durmayacak çünkü, şeytan sizi dürtecek anlatabildimmi? Sizi oyuna getirecek, işte onun için diyorum oyunlara kanmayasınız diye böyle kıyaslar yaptım. Meselelere İslam nazarıyla bakın.

 

İleriki süreçte toplumu uyaran ve sergilememiz tavırları öğreten ayetler ise biz Muhammed suresinde görüyoruz kardeşler.

Este’izubillah

Bize bir sure indirseydin, keşke indirilmiş olsaydı, öyle diyorlar, İman edenler diyor bunu. Olaki bu sureden kasıt  cihadla ilgili bir sure, yani cihadla alakalı hükümleri beyan eden, izah eden, yaşanacak süreçleri bildiren bir sure indirilseydi keşke. İçinde savaşın anlatıldığı anlamı ve hükmü gayet açık bir sure indirildiği zaman, kalplerinde hastalık olanlar, sana ölüm korkusuyla baygın baygın, baygınlık geçirircesine, baygın bir kimsenin baktığı gibi bakarlar. Onların öyle baktığını sen görürsün.

Ölüm korkusu, onları ölüm korkusu sarıp, acayip bir ölüm korkusu hali sadece. Bunlar iman ehli, sözde.

Ama o korktukları ölüm onlar için çok yakında. Pek yakında.

 Boyun eğmek. Yani konu netlik kazandığında bu mevzu netlik kazandığında aşikare olduğu zaman müminlere düşen neydi? Emre boyun eğmek ve güzel sözler söylemektir. Müminlere normalde bu düşer. Ama uyarı veriyor Rab. İman ehliyse konu netleştikten sonra mesele aşikare olduktan sonra bize düşen nedir? boyun eğmektir, kadere rıza göstermektir. Ölümden korkmamaktır.

Eğer onlar Allah’a verdikleri söze bağlı kalsalardı, onlar için elbette daha hayırlı olurdu. Toplumun tavrıdır bu okuduğum ayetler iyi anlayın bunları. Allah’u Teala deşifre ediyor. Onlara diyor bu yakışmaz normalde boyun eğmeleri, itaat etmeleri, kadere teslim olmaları sözlerine sadık kalmaları gerekirken kalmadılar. Allah’a verdikleri söze bağlı kalsalardı onlar için elbette daha hayırlı olacaktı. Çünkü bunlar yıllarca bilgisizce ve samimiyetsizce savaşı arzu ettiler savaşırız ne olacak dediler. Savaş süreçleri başladığında da ve savaş onlara yazıldığında da başlarına geldiğinde de kaypaklık yapmaya başladılar diyor daha açıkcası.

 Eğer isyan ederseniz, yüz çevirirseniz. Eğer dinin bildirdiklerinden yüz çevirirseniz belki siz yeryüzünde bozgunculuk yapar akrabalık bağlarınıda paramparça ederdiniz. Bu söze sadık kalmayanlar, kaypaklık yapanların dünyadaki zelaletine işarettir bu ayet. İlk önce Mevla onlara bozgunculuk yolunu  açacak, ondan sonra kendi akrabalarıyla düşman olacak ve paramparça olacak.

Onlar, Allah’ın kendilerine lanet edipte, lanete uğrattığı sağır ve gözlerini kör ettiği kimselerdir. Dikkat edin bakın kardeşler, cümle iman edenlerle başladı. Oysa hemen lanet ettiğinden bahsediyor. Zina edene, içki içene, müşriklik edene bile tövbe kapısını açık bırakan Zat, bu ayetlerin aşağısına indikçe dahada olayı şiddetlendiriyor, kapıları kapatıyor. Onlara lanet ettim diyor. Gözlerini kör ettiğim kimselerdir onlar.

Onlar Kur’an düşünmezlermi? Yoksa kalplerinde üst üste vurulan kilitlerimi var. Gaflet böyle bir şey işte.

Amenna ve saddakna. Haberiniz olsunki doğru yol, dosdoğru yol, hidayet yolu kendilerine apaçık belli olduktan sonra arkalarına dönenler varya şeytan oları fitlemiş onlara iğva vermiş kanca takmış ve kendilerini upuzun emellerin peşine düşürmüş diyor. Dünyayı sevme hastalığı, ölümden korkmanın en büyük sebebi budur. Geri vites atacakların, geri vites atmasının en büyük sebebi budur, dünyayı sevecekler. Şeytan burdan vuracak.  Allah’u Teala bunlara kesinlikle dünyadaykende ahiretteykende bu tavırlarından dolayı lanet etmiş.

Bu onların, Allah’ın indirdiğini beğenmeyenlere, bazı hususlarda size itaat edeceğiz demeleri sebebiyle Allah c.c. onların kendi aralarından iç dünyalarından gizli konuşmalarını elbetteki bilmektedir.

O halde, melekler onların yüzlerine ve arkalarına vura vura canlarını alırken halleri nasıl olacak görecekler. Bak tövbe ettirtmiyor gördünüzmü tövbe kapısını kapatmış. İman edenler bunlar. İlayı Kelimetullah’tan yüz çevirmenin cezasıdır bu, tövbe verilmez. Onun için diyoruz Allah verdiğimiz sözlerde sadakat göstertsin. Öyle birgün geldiğinde bizim ayağımızı kaydırtmasın geriye döndürtmesin. Bu çok tehlikeli bir şey. Bak bu tarz durumlardan dolayıdırki; Hazreti Ali k.v. Vatana ihanet edeni asla affetmeyin diyor. Vatana ihanet suçu affedilemez der. Bak herşeyin af kapııs vardır. Kur’an okuyan herkes bunu görür. Ama dava Darul İslam ise, İslamın davasıysa ve islamın davasının güdüldüğü topraklarsa, o topraklara ihanet edilemez. Eden lanete uğrar açıkça. Onların canlarını melekler daha farklı alıyor bak. Diğer insanlarınkini aldığı gibi almıyor.

Bu durum, bu sergiledikleri tavır, onların, Allah’ın hışmına sebep olan şeylerin ardına düşmeleri ve onun hoşnutluğunu istememeleri sebebiyledir. O’da onların bütün amellerini yoketmiştir. Yoksa o kaplerinde hastalık bulunanlar Allah’ın kendi kinlerini asla açığa çıkaramazmı sandılar İç dünyalarını açığa çıkaramazmı zannediyorlar. Hala bu toplumun içersinde münafıklar var. Yoksa o kalplerinde hastalık bulunanlar, Allah’ın kendilerini açığa çıkaramayacağınımı zannettiler, öylemi sanıyorlar. Yanlış bir hesaba girmişler işte. Kalan hainleri ve münafık yapılıları bu süreçte Mevla günyüzüne çıkaracak diğerlerini nasıl çıkardıysa bu saklananlarıda tek tek çıkaracak inşallah.

Şu ayetler çok ilginç ayetlerdir bu safhada, istesek biz onları sana gösterirdik, sende onları simalarından tanırdın, sen onları konuşma üsluplarından zaten tanırsın, Allah bütün yaptıklarınızı bilir. Yemin olsunki and olsunki, içinizden gerçekten cihad edenlerle sabredenleri ayırt edinceye ve haberlerinizi ortaya çıkarıncaya kadar sizi imtihan edecem. Haberiniz olsunki o inkar edip, insanların Allah yoluna girmesini engelleyen ve gerçek kendilerine apaçık belli olduktan sonra bu kadar gerçekler zuhur ettikten sonra peygambere karşı gelenler asla, Allah’a zerrece zarar veremezler. O onların amellerini yokediverecek.

Tekrar geçiyor bak, iman edipte kaypaklık edenlere tehditten sonra şimdide gerçek iman edenlere uyarı veriyor.

Ey iman edenler, Allah’a itaat edin, Resul’e itaat edin, amellerinizi yoketmeyin. İtaat etmezseniz sizde tehlikedesiniz. Amelleriniz yokedilir mesajıdır. Aynen onlara olan şeyler sizede olur. Haberiniz olsunki inkar edip daha doğrusu Hak’kı gizleyip böyle bir fitneye düşüp, Allah yolundan sapan sonrada kafir olarak ölenler var ya, Allah onları hiçbir zaman bağışlamayacak, bağışlamaz. Bu kapı kapalı, bu kapı ciddi ciddi kapalı. İki sene önce anlattıklarımı hatırlayın, biz bu toplumun yarın öbürgün savaşla muhatap olmasına üzülmüyoruz, bunun tedirginliğini yaşamıyoruz. Çünkü imani açıdan baktığımız zaman insanların çoğusu olması gereken imanı taşımıyorlar. İmanlar bozuk olduğu içinde gidip velevki savaşta bile yürek gösterse bile öldüğünde gerçekten şehadet nasip olacak mı? olmayacak mı? bu meçhul. Biz bunlara üzülüyoruz dediklerimi hatırlayın.

Savaşırız, ölürüz, öldürürüz, şehid oluruz demekle olmuyor . Öyle yok işte bak okuduğum ayetler niyeti sağlam olanlara verilecek şeylerdir. Niyetinde kaypaklık olanlar zaten bu süreçte bile hep aşikar edilecek, günyüzüne çıkacak, onların en sonki durumlarındanda haber veriyor. Böyle bir pozisyona düşenleride Allah hiçbir zaman bağışlamayacak. Bak şu cümle çok önemli;

Sakın ola diyor gevşeklik göstermeyin gaflete düşmeyin. Bütün müminlere diyor. Sizler daha üstün olacakken barış için, düşmanlarınızla sulh için yalvarıp yakarmayın. Allah sizinle beraberdir ve asla sizin amellerinizide eksiltmez.

Biz burdaki ayetten şunuda anlıyoruzki; bu kaypaklık yapanların birçoğuda bu sloganla çıkacak bu memlekette. Ya sulh kapısı açıksa sulh yapın, ne gereği var, yapmayın etmeyin, işte barıştan yanayız.

Not edin: Bu toplumun şu önümüzdeki 1-2 yıl boyunca sergileyeceği tavırlar bunlar. kardeşler, Bu ayetlerin içinde herkes var. Rabbimize Hamdu senalar olsunki Allah c.c. Kur’anla bizi yönlendiriyor. Vakıalar gelmeden bir sonraki safhaları daha evvelden bizleri haberdar ediyor, ihsan ediyor, merhamet ediyor, yol haritasını çiziyor. Bu olmasa şaşar kalırız zaten… ALLAH c.c BİZLERİ SİZLERİ İLAYI KELİMETULLAH DAVASINDAN ZERRECE AYIRMASIN BİZLERE VATANIMIZA VE BU KUTSİ DAVAYA İHANET ETTİRTMESİN KALPLERİMİZİ VE KADEMLERİMİZİ OLAKİ SAVAŞMAK ZORUNDA KALIRSAK HAK YOLDAN KAYDIRTMASIN BİZİ GERİYE DÖNDÜRTMESİN KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR İLAYI KELİMETULLAH İÇİN SAVAŞMAYI İHSAN ETSİN: HAİNLİĞİN HER TÜRLÜSÜNDEN BİZLERİ MUHAFAZA ETSİN. UNUTMAYIN VATANA İHANET ASLA AFFEDİLEMEZ. Sahibuz-Zülfikar Mihmandarı ol Mehdiyi Müntezar haydarussakaleyn

 

 

Etiketler:

Güvenlik Sorusu ** Zaman sınırı bitmiştir. CAPTCHA yeniden yükleyin.