Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
8 yıl önce tarafından yazıldı, 791 kez okundu ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Migren (Baş ağrıları) için Maddi ve Manevi ilaç

Halk arasında yarım baş ağrısı diye bilinen ve soğuk bir terleme ile birlikte gelip, başın ve yüzün yarısını kaplayan özel bir baş ağrısıdır. Ağrılar bazen dayanılmayacak kadar şiddetli olur. Birkaç dakika sürebileceği gibi saatlerce hatta günlerce devam eder. Migren, herhangi bir hastalığın belirtisi olabildiği gibi, belirli bir neden olmadan da görülebilir. İrsi olanlar da vardır. Başın yarısında zonklamalar, bulantı ve bazen kusma görülür. Gözünün önünde siyah benekler, bulanık lekeler, uçuşur. Bazı kimseler, konuşmakta da zorluk çekerler. Ağrı geldiği zaman, karanlık bir odada sırt üstü yatmak oldukça etkilidir. Ayrıca, hazımsızlığı önlemek, haftada iki kere ılık banyo yapmak, sebze yemek ve kahve, çay, sigara, içki, gibi zararlı şeyleri terk etmek gerekir. Ağrıların genelde tepe noktasında şiddetlenmesi ise, yelden kaynaklı kulunç kitlemelerin de olur. Baş ağrıları, sinüzit, böbrek, idrar yolları, karaciğer, safra kesesi, mide, rahim ve prostat hastalığı, yüksek tansiyon, düztabanlık, kabızlık gibi hastalıklardan da kaynaklanabilir.
Şiddetli baş ağrılarının manevi sebep ve etkileri de vardır. Yarım baş ağrıları genellikle tarikatlarda bulunan ve zikir derslerini aksatanlar da olur. Hakeza tarikat ehli olmayıp düzenli zikirler çekenlerde de, zikirlerine ara verdiklerinde yarım baş ağrıları olabilir. Aynı şekilde alın bölgesinde şiddetli baş ağrılarının ise manevi sebebi kaza namazı borçlarıdır. Yani yarım baş ağrılarında zikir erbabı ise şahıs ve ara vermişse zikrine başlasın ağrıları kaybolur. Hakeza kaza borcu olanda kaza namazı kılsın ağrıları kaybolur. Bunların haricinde birde baş ağrıları sufli varlıklardan kaynaklana bilir. Bu da genelde küçükken bir korkutulmadan sonra zamanla kişide baş ağrısı olarak tezahür eder. Böyle bir durumda ise hastaya rukye yapılması şifadır.
Bu kısa bilgilerden sonra gelelim maddi ve manevi ilaçlarına
Baş ağrılarında maddi ilaç: bir diş sarımsak dövülüp alna koyulur. Aynı şekilde baş ağrıları güneş çarpmasından dolayı ise, kuru soğanı kesip alın bölgesine koyarlarsa ağrıyı alır ve ateşi düşürür. Reyhan, biberiye, lavanta, gül yağı, papatya yağı, kedi otu kökü koklamak veya şakak bölgelerine ve başa biraz sürmek baş ağrılarını giderir. Bu ismini verdiğim bitkileri koklamak aşırı öfke, sinir ve stres içinde iyi gelir sakinleştirir.
Baş ağrıları her neyden kaynaklı olursa olsun en güzel ve kesin çözümü arasında hacamat vardır. Migren hastalığında ne kadar şiddetli olursa olsun en fazla 3 seansla bu rahatsızlık kaybolur. Ağrıların şiddetine göre tek seansta dahi hasta bu rahatsızlıktan kurtulur.
Baş ağrılarında manevi ilaç: Er-Rahim ismi şerifini şu suretle ( elif- lam- ra- ha- ye- mim)ﺍﻝﺮﺡﻯﻢ
21 defa yazıp başına taalluk etse biiznillah geçer. Bir diğeri Şu duayı yedi kere elini başına koyup okumalıdır

Bismillahillezi la yedurru mea ismihu şeyin fil erdi vela fissemai vehüvessemiul alim.
Bir diğeri: Şu ayeti kerimenin okunması kafidir
بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحيمِ

قُلْ مَنْ رَبُّ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِ قُلِ اللّٰهُ قُلْ اَفَاتَّخَذْتُمْ مِنْ دُونِه اَوْلِيَاءَ لَا يَمْلِكُونَ لِاَنْفُسِهِمْ نَفْعًا

Bismillahirrahmanirrahim “Gul men rabbissemavati vel erdi gulilla gul efetehaztüm mindunihi evliyae la yemliküm li enfüsihim nefa” yedi defa okunur. (Rad 16)
Bir diğeri :Bu dua nusha edilip yazılacak
بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحيمِ
وَمَا لَنَا اَلَّا نَتَوَكَّلَ عَلَى اللّٰهِ وَقَدْ هَدٰینَا سُبُلَنَا وَلَنَصْبِرَنَّ عَلٰى مَا اٰذَيْتُمُونَا وَعَلَى اللّٰهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُتَوَكِّلُونَ بَلْ يَدَاهُ مَبْسُوطَتَانِ فَسَيَكْفيكَهُمُ اللّٰهُ وَهُوَ السَّميعُ الْعَليمُ
اخرج ايها الريح البارد اخرج ايها الريح الازرق بازحرجه الله تعالي وصلي الله تعالي علي سيدنا محمد وعلي اله وصحبه وسلم اجمعين
Bismillahirrahmanirrahim veme lena illa netevekke lallahu ve gad hedana sübülena ve alallahu fel yetevekkelil mütevek kilun (İbrahim 12) bel yedahu mebsudetani (Mide 64) feseyekfi kehumullah Ve huvessemiul alim (Bakara 137) ehric eyyüher rihu el berdü ehric eyyuher rıhu illa zerega haracahullah teala ve sallallahu teala ala seyyidena muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve selemle ecmain.
Rabbim bu rahatsızlığı olanlara şifa versin.

Etiketler:

Güvenlik Sorusu ** Zaman sınırı bitmiştir. CAPTCHA yeniden yükleyin.