Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
5 yıl önce root1 root1 tarafından yazıldı, 61 kez okundu ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Sinek, Böcek, haşera sokmalarına karşı doğal çözümler

Yazın gelmesiyle birçok insanın kabusu olan sinek, böcek, haşerat sokmalarına karşı pratik yapılması gereken birkaç uygulamayı sizlerle paylaşıyoruz.

Fesleğen tütsü yapılırsa kokusu; sivrisinek ve tahtakurusu gibi haşaratı kaçırır. Fesleğen, lavanta, biberiye gibi bitkilerin yağlarıyla vücudunuzu yağlarsanız sivrisinek sokmalarından emin olursunuz. Yine portokal ve karanfil kokuları sinekleri en çok rahatsız eden kokulardandır. Yine elma sirkesi gerek ısırmalardan sonra gerek sinek, haşerat vs. ısırmalarından önce çok faydalıdır. Önceden sürerseniz ısırmalardan korunursunuz sonrasında ise izleri ve sızıları giderir. Yine limon ve kabartmatozu veya limon ve tuz karışımı kullanılırsa hem koruyucudur hem ısırmalarda faydalıdır.

Böcek ısırmasında, arı ve sivrisinek sokmasında, sokulan mahalle soğan sürerek masaj yapmak faydalıdır. Yine sarımsakta biraz acı hissi verir lakin çok faydalıdır. Çocuklarda yağlarını sürebilirsiniz.  Yine eşek arısı sokmalarında lahana yaprağının suyunu sürün bu zehrin dağılmasına engeldir.  Yine zeytin yaprağının suyu özellikle pire ve tahta kurularına karşı etkili ve koruyucudur. Bu sudan evinizin köşelerine biraz dökerseniz pire ve tahta kurusu varsa anında evi terk ederler. Yine zehirli hayvan sokmalarında hindiba dövülüp sarılırsa zehrin zararından korunur. Aynı şekilde sarıçiçek-Yılanotu, zerdali çiçeği, gazyağı sürmek, ahlatın filizlerini dövüp sürmek şifadır. Şifa_yurdu-Tıbbı Nebevi grubu

Etiketler:

Güvenlik Sorusu ** Zaman sınırı bitmiştir. CAPTCHA yeniden yükleyin.