Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
12 yıl önce tarafından yazıldı, 3.076 kez okundu ve hakkında yoruma kapatıldı.

Saldırıcı Habis(Kötü,Pis) Ruhlara Karşı Okunacak İstiaze(Sığınma)

 

Bu dua Gecede veya şuur altı rahatsızlıklarda veya büyücülerin saldırısından veya cin, ifrit ve şeytanların ibadet ve zikirden alıkoyma  zamanları ve haricinde saldırılarına karşı bir sığınma duasıdır. Ebu Hüreyre r.a Rivayetle Ey Allahın Rasulu (s.a.v) bu gece bir ifrite rastladım ve bana saldırdı dediğinde Efendimiz Euzu bi vechillahil kerim….  sonuna kadar okusaydın ya diye buyurmuştur.  Bu duayı genelde sıkıntı anlarında ve harici olarak ta sabah ve akşam namazlarının akabinde 3-5-7-21-41 kadar okumakta fayda vardır. Okuyabileceklerin bunu okuması okumayı bilmeyenlerin nusha olarak yazılıp taşıtılması tavsiye olunur Allah Azze ve Celle okuyanı veya taşıyanı muhafaza eder. Allahu alem bissavab

 

Bismillahirrahmanirrahim

Euzu bivechillahil kerim vebi kelimetillahit tammetilleti la yucavizuhunne berrun vela facirun min şerri ma yenzilu mines-semai ve şerri ma ya’rucu fiha ve min şerri ma zerae fil ardi ve min şerri ma yahrucu minha ve min fitenil leyli ven nehari ve min tevarikıl leyli ven nehari illa tarikan yatruku bihayrin ya rahman.  

 

 

Hayır ile görünenden başka gece ve gündüzün karartılarından (Gölge, Bariz suret, açıkca saldıran habis ruhların, ifritlerin) gece ve gündüzün fitnesinden yerden çıkan şeylerin şerrinden yere batan şeylerin şerrinden göğe yükselen şeylerin şerrinden gökten inen şeylerin şerrinden hiçbir iyi ve kötünün ondan geçemediği Allahın tam kelimeleri ve Kerim olan Zatına sığınırım Ya Rahman.

Etiketler:

Malasef Yorumlar Kapalı.