Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
5 yıl önce root1 root1 tarafından yazıldı, 93 kez okundu ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Hiperaktif ve Otizm çocuklar için

Hiperaktif çocukların tedavisinde düzenli ve doğal beslenme, hacamat ve bitkisel kürlerle tedavi etmek mümkündür. Yine çocukları meşgul olacakları ve bedenen ve ruhen geliştireceği kurs ve eğitimlere yönlendirmek gerekir. İstitaat ve kabiliyetine uygun düşen, dil, müzik, hat, resim, spor vb. kurslara yönlendirmek onlar için çok faydalar içerir. Tedavi süreci başladığında bitkisel kürler ve hacamat senasları düzenlenir. Hacamat seansları arasında beslenme ve tedavi kürleri düzenlenir ve 6 ayda veya yılda birde hacamat seansları tekrarlanmak suretiyle çok değişimlere ve iyleşmelere şahit olursunuz. Bu tedavi sürecinde manevi tedavileride uygulamak ihmal etmemek gereklidir. Müminun, İnsan, Yasin, Fetih, Amenerrasulu, Çocuğun ahlakı ve hayırlı olması için okunan ayetler, Hucurat, İbrahim, özelliklede Lokman surelerini, bu süreçte bir miktar suya okutarak o suyu çocukların devamlı içmeleri sağlanır.
Papatya, kantoron, çörek otu, böğürtlen yaprağı, ısırgan, civanperçemi, hindiba gibi bitkilerin devamlı bir şekilde ve tedavi aralarında şerbet veya çayları kullanır. Yine gül, çörek otu, leylak, lavanta, misk, anber, badem, nergis gibi bitkilerin yağlarıyla ara ara bıngıldak bölgeleri, ayaklarının altları, göğüs bölgeleri yağlanırsa metobolik atıkların zararları azaltılmış olur, hemde enerji dengelenmesi sağlanmış olur.
Devamlı ve tedavi sürecinde doğal ve taze meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen gösterilir. Otizm tedavisinde de aynı hiperaktifte olduğu gibi tedaviler uygulanırsa inşaallah çok faydası olacaktır.Rabbim tüm bu tarz hastalara şifalar versin amin…hkerrar….Tıbbi Nebevi ve İslam Tıbbında Hastalıkları Tedavi Usul ve Kaideleri kitabı 2 cilt

Etiketler:

Güvenlik Sorusu ** Zaman sınırı bitmiştir. CAPTCHA yeniden yükleyin.