Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
12 yıl önce tarafından yazıldı, 236 kez okundu ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Hamile olan kadının çocuğunun düşmemesi için

 

Hamile olan kadının çocuğunun düşmemesi için; aşağıdaki Ayetleri bir kağıda zağferan ile yazıp, bu kağıdı kadın karnı üzerinde veya boynunda taşırsa biiznillah çocuğu düşmez. Veya bu ayetleri hamileliği süresinde namazların akabinde okumaya devam ederse. Allahu alem bissavab Yazılacak ayetler bunlardır:

 

 

 

اِنَّ اللّٰهَ يُمْسِكُ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ اَنْ تَزُولَا وَلَئِنْ زَالَتَا اِنْ اَمْسَكَهُمَا مِنْ اَحَدٍ مِنْ بَعْدِه اِنَّهُ كَانَ حَليمًا غَفُورًا

 

İnnellahe yumsikus semavati vel erda en tezula, ve lein zaleta in emsekehuma min ehadim mim ba’dih, innehu kane halimen ğafura

 

Şüphesiz Allah, gökleri ve yeri, yok olup gitmesinler diye (kurduğu düzende) tutuyor. Andolsun, eğer onlar (yörüngelerinden sapıp) yok olur giderlerse, O’ndan başka hiç kimse onları tutamaz. Şüphesiz O, halîmdir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir), çok bağışlayandır (Fatır 41)

 

اَلَمْ تَرَ اَنَّ اللّٰهَ سَخَّرَ لَكُمْ مَا فِى الْاَرْضِ وَالْفُلْكَ تَجْرى فِى الْبَحْرِ بِاَمْرِه وَيُمْسِكُ السَّمَاءَ اَنْ تَقَعَ عَلَى الْاَرْضِ اِلَّا بِاِذْنِه اِنَّ اللّٰهَ بِالنَّاسِ لَرَؤُفٌ رَحيمٌ

 

E lem tera ennellahe sehhara lekum ma fil erdi vel fulke tecri fil bahri bi emrih, ve yumsikus semae en tekaa alel erdi illa bi iznih, innellahe bin nasi le raufur rahîm.

 

Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah, insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir. (Hac 65)

 

 

وَرَبَطْنَا عَلٰى قُلُوبِهِمْ اِذْ قَامُوا فَقَالُوا رَبُّنَا رَبُّ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِ لَنْ نَدْعُوَا مِنْ دُونِه اِلٰهًا لَقَدْ قُلْنَا اِذًا شَطَطًا

 

فَضَرَبْنَا عَلٰى اٰذَانِهِمْ فِى الْكَهْفِ سِنينَ عَدَدًا

 

وَلَبِثُوا فى كَهْفِهِمْ ثَلٰثَ مِائَةٍ سِنينَ وَازْدَادُوا تِسْعًا

 

Ve rabatna ala kulubihim iz kamu fe kalu rabbuna rabbus semavati vel erdi len ned’uve min dunihi ilahel le kad kulna izen şetata.

O vakıt ki kıyam ettiler de dediler: bizim rabbımız Göklerin ve Yerin rabbı, biz ıhtimali yok ondan başka bir ilâhe tapmayız, doğrusu o surette cidden saçma söylemiş oluruz (Kehf 14)

 

Fe darabna ala azanihim fil kehfi sinine adeda.

 Bunun üzerine biz de nice yıllar onların kulaklarını (dış dünyaya) kapattık (Onları uyuttuk). (Kehf 11)

 

Ve lebisu fi kehfihim selase mietin sinine vazdadu tis’a.

Onlar mağaralarında üç yüz yıl kaldılar. Buna dokuz daha eklediler. (Kehf 25)

 

 

NOT:Yazma sıralaması yukarda verdiğim gibi Besmele ile Fatır 41. ayet, Hac 65. ayet, Kehf 14. ayet – sonra 11. ayet – sonra 25. ayet şeklinde yazılmalıdır.

 

Etiketler:

Güvenlik Sorusu ** Zaman sınırı bitmiştir. CAPTCHA yeniden yükleyin.