Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
10 yıl önce tarafından yazıldı, 472 kez okundu ve hakkında yoruma kapatıldı.

Cinci, Medyum ve Falcıların Öteki Yüzü ve onlara aldananlar

 

Günümüzde maalesef Şeytan ve ava neleri insanlara manen etki edebilmek, onları sapıtmak ve türlü, türlü sıkıntılara sokabilmek için Cinci, Medyum, Falcı vs. şahıslara fazlaca yardımcı olmaktadırlar. Bunun en önemli sebebi bu şahısların yaptıklarının dinen haram olmasıdır. Özellikle Müslümanları dinen harama sokabilmek için hatta dinden çıkartabilmek için piyasa da bu işlerin yaygınlaşmasında fazlaca rol almaktalar. Ahir zamanın bir fitnesidir bu yazdıklarım bu sebeple Rabbimiz Kelamının en son surelerinde dünyanın sonuna doğru olacaklara barcasına haberdar etmiş felak ve nası indirmiş. Bu bile akıl edebilenlere yeter.

 

Evet, İnsanların bilinmeyene ve gizli şeylere olan merakı ve zaafını bu varlıklar iyi kullanıyorlar. Günümüzde gelinen nokta ise sıradan mahalle komşu oturmalarından tutun, özel bürolara, cafelere, insanların çok rahat ulaşabilecekleri eğlence yerlerine kadar bu işlerin yayılmış olması. Gayri meşru olan bu haram olgular meşrulaşmış ve halkımız tarafından kabullenilip hayatlarına girmiş durumdadır. Bu ciddi bir tehlike halinde salgın hastalık gibi toplum içerisinde yayılmaktadır. Bizlerde Müslüman kardeşliği adına bu maneviyatı ve imanı kavuran virüs hakkında elimizden geldiğince uyarılar yapmaya çalışıyoruz yıllardır ve Allah izin verdikçe de yapacağız. Tevfik Allah’tandır.

 

Bu konuda sizlere bu masum gibi gözüken ve kişinin kendiyle alakalı bilinmeyeni bilme merakının yüzünden cinciler, falcılar vs. ile muhatap olmanın ne gibi sıkıntılar doğuracağını ve gözükmeyen arka planlarından bahsedeceğim kısaca. Burada verilecek bilgiler bilinsin ki asla cinci ve medyumların kabullenemeyeceği itiraz edeceği şeylerdir. Çünkü onların ilmini ve irfanını fazlaca aşan olgulardır. Tabi rantlarının da ellerinden gitme korkusu da itirazlarına sebeptir.

 

Evet, masumane gözüken fal, tarot baktırmalar cinci ve medyumların kapılarını aşındırmaların doğuracağı sebepler ve bunların arka yüzü:

 

1- En önemlisi sizler dinen haram kılınan bir şeyi yapmakla büyük günah işlemiş olursunuz. Eğer onları ve verdikleri bilgileri tasdik ederseniz Hadisle sabittir ki dinden çıkarsınız. Böyle bir durumda eğer evli iseniz hem tecdidi iman hem de tecdidi nikah gerekir. Şimdi cincilere kahinlere vs. gidip onların dediklerine inanan tasdik edenler onlara gittikten sonra eğer evliyseler ailede çıkan gereksiz tartışmalar daha önceden olmayan sürtüşmeler, kavgalar çıkmaya başlıyorsa, evinizin kazancınızın bereketi gidiyorsa bilin ki buna sebep yaptığınız bu haramdır. Allah azze ve celle bunu cahilane bilmeden yaptığınızdan dolayı, belki tövbe eder dinin çizgisine riayet eder diye bu sıkıntıları sizlere vermeye başlar daha doğrusu izin verir. Böyle bir durumda olan şahıs dinen nikah tazelemesi gerekli olduğunu bilmediğinden eşiyle de geçirdiği her vakit günah üzere olmaya başlar. Bundan daha kötü ne olabilir bir Müslüman için Rabbim muhafaza buyursun. Böyle bir hata yapanın acilen bol, bol tövbe ve istiğfar edip hakka yönelmesi gereklidir.

 

2- Cinci ve medyumlara gidildiğinde sizler ister o şahsın size söyleyeceği süslü yalanlara inanırsınız ister inanmazsınız fark etmez artık o cincinin ve medyumun yanındaki sufli varlıklar tarafından siz markaja alınmış ve takibe alınmışsınız demektir. Bu guruptakiler çoğunluk şeytani olduğundan bundan sonra sizi daha fazla saptırma adına ya o cinciyi kullanacaklar mesela bayansanız ve alımlıysanız cinci size kafayı takacak ve elde etmenin yollarını araştıracak ve yapacaktır. Veya sizlerde sihir büyü vs. var bunların çözümü için verilecek uygulamalarla ki sizi manevi etki altına alacaktırlar. Çünkü verilen uygulamalar sizlerde işkillenmeyesiniz diye ilk etapta faydalı olacak bir müddet sonra ise sıkıntılarınız tekrar zuhur edecektir. Zaten cincilerin ilimleri olmadığından dolayı onların sözde cinciye fayda diye verdiği uygulama sizi etki altına o varlıkların daha iyi alabilmek için uyguladıkları bir nevi onların kendi alemlerinde insanlara yönelik kullandıkları sihir ve büyü uygulamasıdır. Ne sizler nede sözde alim olan o cinciler bunu bilmediğinizden dolayı hayır perdesinden sunulan şerbet gibi gözüken aslında zehri içersiniz. Bunu aylar sonra sıkıntılarınızın katmerli bir şekilde tekrar baş göstermesinde anlarsınız ama iş işten geçmiştir artık.

 

3-  Kişilerin bazı zamanlarda cincilere bir vesile ile gitmeleri eğer cincinin yanındaki gurup güçlü bir gurupsa onların sizleri o cinciye yönlendirmesinden ibarettir zaten. Yani sizin o cinciye gitmeniz tesadüf değildir. Zaten cincilerin müşterilerini bulma taahhüdü bu varlıkların onlara verdiği en iyi yöntem ve kandırmacadır. Bu sebeple ayette Rabbimiz  “Ey cin topluluğu! İnsanlardan pek çoğunu saptırıp aranıza kattınız.” Onların insanlardan olan dostları, “Ey Rabbimiz! Bizler birbirimizden yararlandık ve bize belirlediğin süremizin sonuna ulaştık” diyecekler. Allah da diyecek ki: “Allah’ın diledikleri (affettikleri) hariç, içinde ebedi kalmak üzere duracağınız yer ateştir.” Ey Muhammed! Şüphesiz senin Rabbin hüküm ve hikmet sahibidir, hakkıyla bilendir. Diye bunların bir birleriyle anlaşmalarını açıkça ifade etmiştir.

 

4- Cinciye gidildiğinde dikkat edin sizde gerçekte bir şey yoksa bile mutlaka sihir, büyü, kısmet kapalılığı vs. var diyeceklerdir. Unutmayın sizin derdinize çare aramak için gittiğiniz bu insanların size bakış açışı en önde parasaldır ticari gayelerdir. Bu sebeple de velev ki direk para almayan bile olsa mutlaka bu size söylediği şeylerin tedavisinde sunacağı uygulamalar için mutlaka masraflar adı altında para alacaktır. Hem hiçbir şeyin yokken verilen uygulamaları yapmakla manen varlıkların tuzağına düşecek ilerde katmerli sıkıntılar yaşayacaksınız hem de paranızdan olacaksınız. Diğer bir ifade ile siz hiç para verip birine kendinizi dövdürürmüsünüz  ? inanın bu yaptığınız şey aynı bunun gibidir ki mantığa aykırı bir durumdur normal bir insan hiçbir şeyi yokken başına belayı almaz.

 

5- Cincilerin gelenlere mutlaka şu var bu var sizde diye demelerinin sebeplerinden biride cincilerinde o varlıkları ve alemi, işlevini iyi bilmiyor olmaları ve kanmaları. Çünkü cinci şahıs üç-beş varlıkla çalışır ve onların dediklerine inanır irtibatta olduğu varlığın niteliğini dinini kavmini bilmeyen bu şahıslar onların tedavi adı altında verdikleri bilgilerin doğruluğunu nasıl ve neye göre ölçebilir? Sözde bazı Havas eserlerinde verilen mendel uygulamalarına bağımlı mesela kulak davetiyle irtibat kurmuş bir şahıs düşünsenize geleni sadece duyuyor görmüyor onun ne olduğunu şeklini gücünü vs. bilmiyor verdiği bilgilerin doğruluğuna inanıyor ve kanıyor bu ne kadar acınacak bir durumdur. İşin tuhafı bu cinciler üş-beş cinle irtibata geçtikten sonra cinciyi öyle bir moda sokuyorlar ki cinci kendini Mührü Süleyman sahibi sanıyor o alemlere hükmediyorum sanıyor ve kendi dalalete düştüğü gibi ona gidenleri de dalalete sevk ediyor. Oysa baksan irtibatta olduğu belki tabiri caizse çapulcu dediğimiz o varlıkların en güçsüzüdür bu ne kadar gülünç ve acınacak bir durumdur. Maalesef günümüzde sözde alemlere hükmeden ve Mührü Süleyman sahibi olan bu sapıkların düştükleri çukur iyi kötü herkesçe biliniyor.

İkincisi cincilerin gelenlere sende sihir var demesi bir başka cincinin aynı şahsa sende musallat var demesi gibi bakım farklılarının sebebi de çalıştıkları grupların farklılığından kaynaklanır. Bunu cinciler ilginçtir hiç sorgulamaz kendi dediklerinin daha doğru olduğunu sanırlar zaten bunun sebebini bilecek kadar ilimleri olsa idi cinci olmazlardı.  Bir şahısta ayrı hocaların ayrı şeyler söylemeleri tamamen varlıkların bir oyunudur ve kendi bir nevi tasarruf alanlarıyla alakalıdır. Mesela Müzhibe bağlı bir cinle çalışan şahıs gelen kişiye sende sihir var dedi bir başka hocada sana okuma yapılarak büyü yapılmış dedi. Oysa şahsın baş ağrısından dolayı başına okutması geçmişte, bu gurupların kendi aralarında büyü veya sihir diye algılanmasından dolayı bu okuma o hocalar aracılığıyla sizlere sihir büyü diye yansıyacaktır. Böyle bir durumda bunlara neden ve nasıl güvenilebilir. Bunlara inanıp ta hala bu kapıları aşındıranlar kusura bakmayın ama ahmak değil de nedirler. Çaresizlik insanlara her şeyi yaptırır elbet ama insanlarımızın artık bunların oyunlarını idrak etme zamanı geldi de geçiyor maalesef.

İşin birde tuhaf olan tarafı bu cincilerin ve çalıştıkları cinlerin yaldızlı sözlerine kananların başka yerlerde filanca yerde bir hocaya gittik ayyy her şeyi biliyor diye farkına varmadan reklâmlarını yapmaları kendi düştüğü tuzağa başkalarının da düşmelerini sağlamaları. Eğer burada bence takdir edilecek bir durum varsa bu takdir o cinciye değil çalıştığı cinlere yapılmalı değil midir? Eğer o hoca diye nitelendirdiğiniz sahtekarlar (hocalara kurban olsunlar) bu kadar bilselerdi niteliği nedir aslı nedir bilmedikleri sizin bizim gibi kullardan ibaret olan varlıklardan medet ummazlar onlara kanmazlardı. Bu baba parasıyla caka satanların haline benzer eğer takdir edilecek biri varsa caka satan değil ona bu parayı serveti sunan baba takdir edilmelidir.

Cinciler eğer birilerinin zannettiği gibi çok şeyler biliyor olsalardı yanında olan şahsın ismini ve anne ismini şahıs yanındayken bile alma ihtiyacı duymazdı. Öyle ya hasta yanında onun hastaya bakar bakmaz sıkıntılarını bilmesi icap etmez miydi? İşte o kadar ilim sahibi ki bu şahıslar sen ordayken dahi senin ismini ve anne ismini isterler çünkü çalıştıkları varlıklar manen senin hakkında iz sürüp bilgiler vereceklerdir.  Bil ki sen artık ismen de o varlıklarca fişlendin ve senin irtibatta olduğun herkes. Sen hiç musallata uğramış şahıslara sıkıntı veren cinlerin isimlerini tedavi eden hocalara söylediğini görüyor musun? Sen onlar kadar akıllı hareket edemiyor ve istedikleri bilgileri veriyorsun. Diğer bir husus senin ismini almadan bazı bilgilerine ulaşamayan bu varlık ve yandaşlarının nasıl olurda dediklerine itibar edebilirsin onların ne kadar bilip bilmediklerini buradan bile çok rahat anlarsın.Allahu alem bissavab.

 

Evet daha bir çok şey anlatılabilir bu konuda. Konuyla alakalı başka fikirler edinmek isteyenler daha önce yayımladığım Günümüzde havas adı altında yapılan haramlar konuma sözde havasçılar ve gerçek havasçılar arasındaki fark adlı konuma bakabilirler.

 

Son olarak bilin ki hastalık dert sıkıntı bizler içindir bunlar beşer olmanın gereği ve kulluk imtihanlarıdır. Bizler bu sıkıntıları veren ve vermesinin hikmetini sorgulamayı isteyen Alemlerin yegane Sultanı Allah azze ve celleye her hususta yönelmemiz gerekir. Bu sıkıntıların hikmetlerini görmeye çalışmamız ve ancak bize gerçekte fayda verecek olanın da o olduğunu bilmemiz gerekir. Onun ve gönderdiği Yüce Peygamberi (s.a.v) ve kitabına sıkı sarılmalı ve her şeyin çözümünün bu iki şeyde olduğunu bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz. Rabbim teala tüm sıkıntılarından dolayı gerek tıbbi gerek hocalık adı altında insanları sömürenlerin batağına düşmüş veya düşecek olanlara hidayet, idrak, şifalar versin ve onların şerlerinden zararlarından muhafaza eylesin. Amin.  Vesselam
 

 

 

Etiketler:

Malasef Yorumlar Kapalı.