Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
6 yıl önce root1 root1 tarafından yazıldı, 219 kez okundu ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Rüyada Ay (Kamer) Görmek:

Rüyada Ayın görülmesi  genelde Büyük Devlet ve Devlet başındaki büyüklerle yorumlanır.  Bu manada Hz. Ebu bekrin (r.a) kızı Aişenin gördüğü bir rüyayı yorumlaması ve aynen yorumlandığı gibi de çıkması dikkate şayandır.

Said b. Müseyyeb’den rivayetle Hz. Aişe rüyamda odama üç ayın düştüğünü gördüm. Bunu Ebubekir’e sorunca Ebube kir:”Ey Aişe eğer rüyan doğruysa yeryüzünün en hayırlı üç kişisi senin odanda defnedilecek” dedi. Rasulullah vefat edip Aişe’nin odasına defnedilince:”Ey Aişe bu evine düştüğünü gördüğün ayların en hayırlısıdir ve ilkidir” dedi (İbn-i Hacer el-Askalani, Metalibu Aliye,)

Malumunuz sonrasında Hz. Ebubekir ve Hz.Ömer Efendilerimizde oraya defnedilmişlerdir.

Dolunay halinde ayın gözükmesi Levvame makamında bir Alim, Fazıl, Mürşite varacağına işarettir. Mülhime sonunda Mutmainne başlarında görülmesi ise o salikin Nuru Muhammedi Aleyhisselama ve Mardiyye devletine vasıl olacağına işarettir.

Ayın dolunay halindeyken birden kararması önüne bulutların geçmesi o memleketin devlet başkanının veya o beldenin Alim bir şahsiyetinin vefatına işarettir. Aynı şekilde ortalar da olan bir salikin bunu görmesi ise Sünneti Rasulullahtan yüz çevireceğine şaşkınlık ve bir müddet dalalet yaşayacağına işarettir.

Gökyüzünde birden fazla ayı bir arada görmek gördüğü ayın sayısınca büyük devleletin ittifakına işarettir. Aynı şekilde bu ayların birleşip yeryüzünde bir yere inmesi ise o birleşen devletlerin ortaklaşa bir yere savaş açacağına işarettir. La Yelamul Ğaybe illallah

Etiketler:

Güvenlik Sorusu ** Zaman sınırı bitmiştir. CAPTCHA yeniden yükleyin.