Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
5 yıl önce root1 root1 tarafından yazıldı, 191 kez okundu ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Parmak ve Tırnaklardan Hastalık Teşhisi

Tırnaklarda birçok hastalık teşhis edilebilir. Şeker, hormon bozukluğu, eklem, kemik, böbrek ve akciğer hastalıkları, metabolizma bozuklukları, kansızlık, gibi hastalıkları tırnağın rengi şekli, kalınlığı, kırılganlığına bakılarak anlaşılabilir. Vücuttaki enerji- sinir hatları ellerden geçtiğinden ve bazıları buradan başladığından sıkıntılı organlar parmak tırnaklarında kendini gösterir. Elin serçeparmağındaki tırnağın dış tarafından kalbe oradan sol ayağa, işaret parmağındaki tırnakta ağız ve oradan kalın bağırsağa geçer. Başparmak tırnağında akciğerlere ve oradan sağ ayağa, yüzük parmağı tırnağında karaciğer ve oradan ince bağırsağa, orta parmak tırnağından ise tüm enerji hatlarını birleştiren enerji akımı başladığından, beyne, göz, burun ve oradan iç üreme, boşaltım sistemlerine uzanır. Kanda toksin miktarı fazla biriktiğinde hangi organda sıkıntı varsa ona bakan parmağın tırnaklarında kalın çizgili mor, gri veya lekeler oluşur. Tırnakların dip kısımlarında bu bozulmalar olduğunda, Bagirsaklardaki bozulma ve demir eksikliği olduğu anlaşılır. Ruhsal hastalıklarda ise, özellikle cinni rahatsızlıklarda kişi tırnak kesmekten, yıkanmaktan hatta bazıları suyu görmekten dahi kaçınırlar. Bazılarında ise, aşırı temizlik takıntısı ve ayna, tuvalet ve banyolarda fazla zaman geçirme gözükebilir. Daima gamlı, kederli ve sinirsel hastalıklara meyilli olanlarda tırnak yeme gözükür. Tırnak kenarlarında küçük deri soyulmaları çinko, B, demir ve magnuzyum eksikliklerinde oluşabilir. Efendimizin (s.a.v ) tırnaklarını keserken sırayla değilde karışık olarak kesmesinde de, parmakların enerji hatları oluşunun payı ve hikmeti vardır.

Orta parmaktan tüm enerji hatlarının geçmesinin yanı sıra bir özelliği daha vardır. Orta parmak boyunuzun net rakamınıda verir. Orta parmağınızı ölçün ve bunu 19 la çarpın boyunuzun ölçüsü çıkar.

Yine sağ elin işaret ve başparmak uyuşmalarında, kalp ve aort damar sıkıntılarına işarettir. İşaret parmağının üstünde döküntü, leke oluşmaları mide ve sindirim rahatsızlıklarının işaretidir. Diğer parmaklardaki soyulma, leke vb. böbrek ve idrar yolları sıkıntılarının işaretidir. Sol elin cim ve yüzük parmaklarında sırttan, özellikle sol kürek dibinden gelen uyuşmalarda ve bazen sol göğüste ve sol koltuk altında sancılarda dalak ve 12 parmak bağırsak sıkıntılarının işaretidir. Çoğu bu durumu yaşayanlar hastaneye gittiklerinde kalp krizininde benzer alametleri bunlara benzediğinden kişilerin kalplerini muayene ederler ve bir şey bulamazlar. Söylediğimiz uzuvları kontrol etmezler. Oysa bu uyuşmalar sadece uyuşma ve diğer parmaklarada vuruyorsa boyunda sinir sıkışmaları ve sırttaki kulunçtan kaynaklıdır. Ama bu uyuşmalar söylediğimiz noktalarda sancılarıda ara ara içinde barındırıyorsa dalak hattı sıkıntılarıdır. Aynı şekilde avuç içlerindeki sancı, kaşıntı gibi durumlar mesela avuç sonu parmak köklerinin noktaları, karaciğer sıkıntılarına işarettir. Avuç ortasında iç üreme, bağırsaklar ve avuç başparmak köküne yakın noktalar böbreklerdeki sıkıntılara işarettir. Yine Parmak uçlarında devamlı soğukluk kalınbağırsak düzensizliklerine, mide ağrılarına işarettir.hkerrar Tıbbı nebevi İslam Tıbbında Hastalıkları Tedavi Usül ve Kaideleri cilt 1

Etiketler:

Güvenlik Sorusu ** Zaman sınırı bitmiştir. CAPTCHA yeniden yükleyin.