Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
10 yıl önce tarafından yazıldı, 704 kez okundu ve hakkında yoruma kapatıldı.

Davetlerde dikkat edilecek önemli bir husus

 

Bu ilimlerle meşgul olan belli birikimleri olanlar için bilgilendirme amaçlı açılan bir konudur lütfen konuyu okuyan şartlarına haiz olmayanlar burada yazılanları uygulamaya kalkmasın. Zaten diğer gerekli bilgileri de yazmıyorum sadece diğer şartların haricinde bazı noktaları izah ediyorum ki bu işlerle uğraşanlar verilmeyen kısımları zaten anlayacaktır.

 

Riyazet ve halvet usulüyle veya mendel tarzı usullerle eğer cinlerle, ruhanilerle iletişime girilmek isteniyorsa, ilgili davetin şartlarının haricinde en önemli husus ki günümüz cinci, medyum ve sözde havasçıları bunu bilmez, kişinin mizacına, meşrebine ve tabiatına uygun şekilde girilmesidir. Yani diyelim şahıs kova burcu veya terazi burcuna mensup bu şahıs çalışmaları yaparken ayet veya esma vs. ile bu unsura ve kendi unsuruna uygun düşen okumalarla meşgul olacak ki maksadı çabuklaşsın. Zaten dolaylı olarak kişi unsuruna uygun olmayan bir zikirle meşgulken de velev ki irtibat gerçekleşse ilk gelen gruplar zaten kişinin unsuruna uygun olan gruplardır. Havas eserlerinde davet şartlarında bakarsanız kimi davetin 40 gün kimisinin 120 gün vs. şeklinde maksadın gerçekleşmesini anlatan ifadeler ve zaman farklarının sebeplerinin biride bu zikrettiğimiz sebeptir. Oysa kişi dediğimiz şeye dikkat edipte başlamış olsa uygulamaya 40 gün diye ifade edilen şey daha kısa sürecektir. Kişide nefsi ve ruhi açılımlar daha seri bir şekilde gerçekleşecektir.

Biraz daha açık ifadeyle anlatacak olursak mesela

Kişinin günü Pazar gecesi Perşembe burcu Arslan diyelim bu şahıs unsuruna uygun olmayan bir esma ile ruhanilerle iletişim kastıyla halvete girdi diyelim. Yukarda anlattığım işte bu şahısla velev ki irtibat gerçekleşse gelecek olan gruplar ilk etapta zaten Pazar gününün yani Müzhibe bağlı olan gruplardır. Bu irtibat süresi 40 günde gerçekleştiyse eğer, baştan bu şahıs unsuruna uygun olan esma ile uygulamaya başlasaydı kendi günü veya gecesinde bu süre daha da kısalacak belki 7-9 günde iletişim gerçekleşecekti. Çünkü her uygulama ayet, sure ve esma herkese bakmaz. Bu boşa zaman kaybıdır ve hatta başınızda öğretici olan birileri yoksa sizi zamanla sufli alemlerin etkisinde bırakacak sizin zahirde hayatınızın düzensizleşmesine sebep olacaktır. Nitekim günümüzde havas eserlerinden veya forumlardan edindikleri çarpık bilgileri uyguladıkları için hayatları hepten sıkıntılara giren insanların bu düştükleri acınası hallerinin en önemli sebeplerinden biri de budur. Ehil olan şahıslar bu ve diğer hususları bildiklerinden dolayı kişiye vereceği uygulama o kişiye en uygun olanı olacaktır. Gerçi günümüzde sözde ehil olduklarını iddia edenlerin verdikleri uygulamalar yüzünden sıkıntılara düşenler ve aldananlar çoktur. Bizlere bu hususta çok başvuranlar oldu. Demek ki gerçek ehil olanları da bulmak önemlidir eğer bu ilimlerde ilerlemek isteniyorsa.

Bir hususu daha belirteyim ki yukarda anlattığım şeyler aslında Havas ilimlerinde sıkıntıların kaynakları ve tedavi usullerini de içine alır. Bilinsin ki, kim maddi ve manevi sıkıntılara duçar olduysa mutlaka unsurunda var olan etkilerdir. Genelde rahatsızlıkların kaynağı hep unsuru gereğidir. Günü, gecesi, burcu, yıldızı tabiatı, isimleri vs. rahatsızlıklarda tahminen yarı yarıya rol oynar. Kişiler tedavi edildiğinde bunların hep göz önünde bulundurulması gereklidir. Bu gün sade tıbbın manaya yönelmeden çareler araması ve yetersizliğinin sebebi veya manevi sahayla alakalı havas tedavilerinde de maddeye ve asıl kaynakları olan manevi sebeplere inceden inceye bakılmaması nedeniyle tam maksad gerçekleşmiyor kişiler tabiri caizse yarım yamalak tedavi ediliyor ve sıkıntılarından kurtulamıyorlar.  Bu hususta çok şeyler anlatılabilir ama inşallah bu konularda daha geniş çalışmalar yapacağım ilerde.

Son olarak bu ilimlerle meşgul olanların bu anlattığım noktaları iyi anlamaları ve çalışmalarını bu minval üzere ayarlamaları kendi faydalarınadır. Havas eserlerinde geniş izahatlar ve bir nevi püf noktalar anlatılmadığından çoğu da fayda elde edilemiyor. Umarım faydalı olur hakkınızda bu anlattıklarım. Allahu alem bissavab

Etiketler:

Malasef Yorumlar Kapalı.