Kategoriler
Tavsiye Siteler
Son Yazılar
Son yorumlar
5 ay önce root1 root1 tarafından yazıldı, 111 kez okundu ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Kadında Rahim Esması ve Dişil Enerji

BismillahirRahmanNurRahim O’nun (Allah’ın) ayetlerinden (vahdet ve rahmet alâmetlerinden) birisi de, kendileriyle huzura kavuşmanız (ve teselli) için, size kendi cinsinizden eşler yaratması ve aranıza muhabbet ve merhamet koymasıdır. Şüphesiz bunlar düşünen bir topluluk için (ne büyük hikmet ve) ibretler barındırmaktadır. (Rum, 21)

Bilki kadın rahimiyyetin sırrını taşır. Rahim esması en çok kadında tecelli eder. Rahman tüm mahlukata rahmeti ifade ederken, rahim o canlıların yetişmesi, gelişmesi ve devamını sağlar. Bu yüzden insanı oluşturan sperm ve yumurta, çok sağlam, dış etkenlerden korunmuş rahim denilen çok müsait bir ortamda birleşerek gelişir. Hayatın ilk kıpırtısı, ancak böyle bir rahmet ortamında başlayabileceği için ona, aynı kökten türemiş olan rahim ismi verilmiştir. Kısaca kadın erkeği şekillendiren, şefkat ve merhametiyle büyütüp besleyen, yetiştiren, koruyan, sukunete, itminana, huzura, nura, vahdete, rahmete, ermesini sağlayan bir örtü ve sığınaktır. Kadın erkeğin can suyudur, erkeğin yaşaması ve kuruması ona bağlıdır. Kadınlarda Rahim esması gibi anne ve eş olmalarından dolayı daha birçok esma-i ilahi bariz tecelli eder. Rezzak, Rauf, Müheymin, Mümin, Halık, Cemal vs. birçok esma-i ilahi tecelli eder. Bu esmaların bereketine kadında rahimsel enerji (dişil enerji) dediğimiz enerjinin oluşumuna ve kadınlarda (Halık) yaratıcılık vasfının ön plana çıkmasına sebep olur.  Bu enerji kadında mutedil olmazsa birçok dengesizlikler zuhura başlar.  

Bunu biraz daha açıp örneklendirmek gerekirse, Kadınlar çiçeklere benzer temaşa edenlere hoş görünürler. Lakin çiçek vardır şifa dağıtan, çiçek vardır zehir saçan, çiçek vardır sarhoş bırakan, çiçek vardır felç bırakan. Kadınlarda aynen böyledir köküyle, gövde ve dallarıyla yaprakları ve görünüşüyle en güzel ve şifalısını bulmak zordur. Bu nimet Böylesini bulan erkeğe en büyük devlettir. Ya da kadınların her biri enerji taşlarına benzer. Her biri ayrı cezbeder bakanları. Ama taş vardır Enerjini dengeleyen, taş vardır şifana sebep olan, taş vardır seni daha da enerjik ve aktif kılan, taş vardır sendeki tüm enerjiyi çeken ve günden güne eritip tüketen.

Kadının bu enerji dengesizliğine en çok sebep olan şey sevgidir. Kadının sevgiden yoksun oluşu, sevmeyi bilmeyişi zamanla kadınlığını yani dişil enerjisinin düşmesine sebep olur ve hastalıklı hale getirir. Dişil enerjisi blokaja uğrayan kadın sadece kendini değil, eşini çocuklarını etrafını da hasta eder. Kaldı ki sevmeyen bir kadın bir müddet sonra eşine saygıda duymaz ve değerde vermez. İşte bir erkeğin madden ve manen çöküşüne en büyük etkenlerden biri kadının bu durumudur. Çünkü eşlerin yaratılma hikmetleri birbirleriyle sükûn, itminan bulsun, gönül huzuruna kavuşsun diyedir. Eşlerden birinin eşliğinin, yoldaşlığının, haldaşlığının bilincinde ve şuurunda olmayışında, süreç diğer eşin madden ve manen çöküşüne yıkımına sebep olur. Sevgi besleyen ve sevmeyi bilen bir kadın fıtratı gereği yaratıcılığı (dişil enerji-Rahim ismi) ön plana çıkar. Rahim (dişil enerji) vasfı ön plana çıkan kadın her şeyi güzelleştirmeye ve iyileştirmeye başlar. Bu sebeple toplumların temeli Aile, Ailenin temeli de kesinlikle kadınlığının, eşliğinin şuurunda ve bilincinde olan  kadındır. Diğer bir ifade ile, Hadiste beyan edilen “cennet annelerin ayakları altındadır” diye kastedilen annelerdir. Her ne kadar günümüzde bu hadiste beyan edilen annenin kendisi olduğunu sanan veya her kadın için geçerli olduğunu sananlar olsa da cennet eşini, Ailesini, etrafını, toplumu iyileştiren, güzelleştiren ve fıtratının gereğini yerine getiren annelerin, kadınların ayağı altındadır. Böyle kadınlar erkekler için büyük bir nimet olduğundan ve erkeğin kemalatında çok önemli bir rol oynadığından dolayı, Efendimiz s.a.v bana dünyanızdan üç şey sevdirildi Kadın, Güzel koku ve gözümün nuru namaz diye buyurmuştur. Dikkat edin bu üç dünyalık nimeti Efendimiz s.a.v sevmemiş Allah tarafından sevdirilmiştir. Hadiste bu durum özellikle vurgulanmıştır. Bu nimetler ayetinde dediği gibi Vahdet delillerindendir.  Bu üç şeyin çok hikmet ve sırları vardır bu sebeple kısa kesiyorum. İşte bu sebeplerden dolayı diyoruz ki: Ey Müslüman kadınlar eşlerinize birer örtü, sığınak, huzur ve nur kaynağı olduğunuzu ve onlara can suyu olduğunuzu unutmayın. Fıtratınızı bozmaya çalışan şeytanın süslü oyunlarına kanmayın.   Ve unutmayın ki, sadece eşlerinizin değil, toplumunda can suyu sizlersiniz. Bu su bozulduğu zaman eşlerinizin, ailelerin ve toplumunda bozulacağını şeytan bildiğinden dolayı önce sizleri fıtratınızdan yani rahim oluşunuzdan uzaklaştırmak için çabalıyor. Silkin, titre ve hasbiyallah kalesine sığınarak bu oyunu boz. Ve kuranda boşuna övülmediğini göster. Yaratılış gayeni hatırla. Hkerrar hoca efendi islamda kadının değeri ve Aile sohbetinden/2014  

Etiketler:

Güvenlik Sorusu ** Zaman sınırı bitmiştir. CAPTCHA yeniden yükleyin.